Питання та відповіді: Спадкування

Чи має право усиновлений та його нащадки приймати спадщину за законом після смерті батьків усиновленого та інших його родичів?
Усиновлений та його нащадки не спадкують за законом після смерті батьків усиновленого, інших його родичів за походженням по висхідній лінії.

Чи мають право батьки усиновленого та інші його родичі приймати спадщину за законом після смерті усиновленого та його нащадків?
Батьки усиновленого та інші його родичі за походженням по висхідній лінії не спадкують за законом після смерті усиновленого та його нащадків.

Хто має право на спадкування у першу чергу?
У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Хто має право на спадкування у другу чергу?
У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.

Хто має право на спадкування у третю чергу?
У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.

Хто має право на спадкування у четверту чергу?
У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.

Хто має право на спадкування у п’яту чергу?
У п’яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

Як визначається ступінь споріднення?
Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.

У яку чергу утриманці спадкодавця мають право на спадкування за законом?
У п’яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім’ї.

Хто вважається утриманцем?
Утриманцем вважається неповнолітня або непрацездатна особа, яка не була членом сім’ї спадкодавця, але не менш як п’ять років одержувала від нього матеріальну допомогу, що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.

Яку частку спадщини спадкують внуки та правнуки спадкодавця?
Внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Яку частку спадщини спадкують прабаба та прадід спадкодавця?
Прабаба, прадід спадкують ту частку спадщини, яка б належала за законом їхнім дітям (бабі, дідові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Яку частку спадщини спадкують племінники спадкодавця?
Племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Яку частку спадщини спадкують двоюрідні брати та сестри спадкодавця?
Двоюрідні брати та сестри спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (тітці, дядькові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Яким чином ділиться спадщина між кількома особами?
Якщо спадкування за правом представлення здійснюється кількома особами, частка їхнього померлого родича ділиться між ними порівну.

Який розмір частки у спадщині спадкоємців за законом?
Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.

Чи можуть спадкоємці змінити розмір частки у спадщині?
Спадкоємці за усною угодою між собою, якщо це стосується рухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

Чи можуть спадкоємці змінити розмір частки у спадщині, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів?
Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

В яких випадках не допускається прийняття спадщини?
Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.

Ким подається заява про прийняття спадщини?
Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail